Пожежні навчання
Завжди напоготові


 

   Спить як «пожежник» ............ Цей вислів вже давно стала загальним.

 

   Деякі люди думають, що пожежники - це замасковані нероби (але лише до тих пір, поки «червоний півень» самих не клюне).

   Після заступання на цілодобове чергування, починаємо обов'язкову перевірку технічного стану пожежної машини, наявність в необхідних кількостях ПММ, наповнення цистерни водою, наявність шанцевого інструменту і ін. - будемо впевнені, до виїзду на ПП готові - говорить пожежник Судаков О.В. Начебто все як завжди, все зазвичай, але раптом команда «Пожежа!» (Вони ще не знають, що пожежа навчальна).

 

   Дійсно, ми регулярно проводимо навчання з гасінням умовних лісових пожеж на території лісництва - каже лісничий Борівського лісництва О.Г. Лисенко. Для ліквідації пожеж, які неможливо загасити самотужки і з непередбачуваними для довкілля наслідками, створений штаб оперативного реагування.

 

 
   Крім мене в штаб навчань входять представники служб взаємодії району: головний інспектор Боровського РС СПДЧ -60 Ткаченко Ю.А., ще ..................... ПІБ.
                            
              
    Ось один з багатьох прикладів навчальних спільних дій.
    За планами навчань, з вишки спостереження розташованої в с. Бахтін, був отриманий сигнал про джерело диму в лісі.

                      Фото вишки і  пильного спостерігача з біноклем
                                 
  
  Трохи пізніше надійшов сигнал про спалах від місцевих жителів. Негайно туди був відправлений пожежний автомобіль лісництва. Прибувши на місце, пожежники визначили площа загоряння і повідомили в лісництво про необхідність додаткової допомоги.
   Негайно на місце НП приїхав трактор МТЗ з навісним обладнанням ПКЛ-70, і обмежив шляхом заорювання межі займання.      
    
   
   Через 10 хвилин приїхала допомога - пожежники СПДЧ -60 відреагували оперативно. Спільними зусиллями займання локалізували і своєчасно загасили.         Техніка працювала чудово, бойові розрахунки показали високий рівень професіоналізму.
                                      Відео навчань   

  Бойові розрахунки лісництва та МНС повернулися на місця постійної дислокації.         Але в реальній ситуації, на цьому справа не закінчується. Протягом декількох днів майстри лісу контролюють цю ділянку, ранцевими вогнегасниками остаточно ліквідують тліючі поліна, розгрібають купи згарищ, вишукуючи найменші недогорілі залишки сучків і лісової підстилки.
                          

Підраховують збитки, завдані пожежею. І це зовсім не дитячі ігри дорослих людей. Переконатися в цьому можна переглянувши відео пожежа в 49 кварталі. смотреть видео

 Співробітники МНС спільно з правоохоронними органами встановлюють причини займання і т.д.  І ще багато місяців і років місце згарища, навіть обмите літніми та осінніми дощами буде нагадувати людям і всім лісовим жителям - птахам, тваринам комах - про те що тут біді. Довгий час сюди не ступить нога грибника і не прокладе стежку лісова лань. 
   Нагадуємо, що відповідальність за пожежу може дорого коштувати - штрафи за підпал лісу  

   Хочеться сказати всім небайдужим людям Борівського району: при найменшій підозрі про виникнення загоряння в лісі негайно телефонуйте за тел. №
(05759) 6-12-26, (05759) 6 12-16 або 101.

   Спільними зусиллями ми збережемо наш дорогоцінний фонд - ліси Борівщини. Краса врятує світ!

                                                

 

     Вміст цього сайту є власністю Copyright © 2018ДП "Куп"янский лiсгосп" Борiвське лiсництво.

                                                          Обновлен 31 мая 2018. Создан 24 мая 2018