Штрафи за підпал лісу
   На пожежонебезпечний період забороняється доступ населення і заїзд автотранспорту в хвойні ліси. Забороняється спалювати сміття, стерні та сухої трави в смугах відведення залізниці, та інших місцях що прилягають до лісових масивів.

 

   Якщо особи все ж порушили вимоги пожежної безпеки в лісах, вони несуть дисциплінарну, адміністративну, цівільно-правову або кримінальну відповідальність.

 

   За порушення, Кодексу України про адміністративне правопорушення, згідно статті 77 за самовільне випалювання сухої трави або її залишків та порушення та порушення протипожежного стану в лісах на громадян накладається штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів і на посадових осіб від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів, якщо їх дії не несуть кримінальної відповідальності.

 

   І це ще коли немає важких наслідків. А коли вони наступають, доведеться відповідати повністю, з усією суворістю закону. Ось як описує це на сторінках "Лісового та Мисливского" журналу (№ 2, 2014) Карина Груздева, помічник адвоката "Национальной адвокатської компании".


                                                 Важкі наслiдки

 

   До таких вiдноситься : знищення лiсових массивiв на значних площах, спричинення особливо великих матерiальних збиткiв, зокрема пов язаних iз вiдновленням належної якості довкілля, неможливість проживання на населення на певній території і вимушене переселення людей.

Шкода, завдана порушенням лісового законодавства, підлягає обов язковому відшкодуванню в розмірах і порядку, визначенних законодавством України.


   Під час обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу в наслідок його підпалу або недбалого поводження з вогнем та порушення інших вимог пожежної безпеки в лісах враховуються:

 

  • Десятикратний розмір діючих такс на деревину лісових порід, що відпускаються на пні за першим розрядом без застосування встановленних норм зниження такс;
  • Вартість робіт, пов язанних із припиненням негативного впливу на лісові насадження зазначених факторів або лісової пожежі;
  • Вартість робіт з очищення території;
  • Вартість робіт, пов язаних із вирощуванням лісових насаджень до віку, в якому вони були  пошкоджені зазначеними негативними факторами.

   Так, за 1га пошкоджених лісових культур, підросту та самосіву, вік яких 5 і менше років, розмір шкоди становить 8 959грн, а за знищених 17 918грн (в цінах 2014р.)


   Зауважте, йдеться про 5-річні рослини.

 

   А якщо від пожежі постраждали дерева 20-30 річного віку, а тим паче лісі вирощеного до віку стіглості - можете собі уявити цифри з багатьма нулями.

 

   Як ми бачимо, проста необережність у поводженні з вогнем може дорого коштувати. Тут ідеться не про матеріальні цінності, а про найбільше багатство нашого світу - природу.


                                                                Лиснiчий ДП «Куп’янського лісгоспу»: О.Г.Лисенко.                                                                               


          Вміст цього сайту є в
ласністю Copyright © 2018ДП "Куп"янский лiсгосп" Борiвське лiсництво.

                                                          Обновлен 23 авг 2018. Создан 26 мая 2018