Класифікація лісових пожеж
Класифікація лісових пожеж за силою.

                                                

Залежно від ряду ознак лісові пожежі розрізняють по силі на три характерних: слабкий, середній, сильний. При цьому у лісових пожеж різних видів показники сили не однакові. За силою пожежі можна виділити силу інших тактичних частин кромки низових і верхових пожеж.

                                        

Основні фактори, що визначають силу пожежі.

                                               

При низькій вологості лісових горючих матеріалів і великій швидкості вітру процес горіння при низових і верхових пожежах відбувається з великою інтенсивністю. Інтенсифікація процесу горіння призводить до збільшення швидкості всіх тактичних частин кромки і відповідно до більш динамічному приросту периметра і площі пожежі. Грунтові пожежі тим сильніше, чим нижче вологість підстилки і торф'янистих горизонту грунту. Граничне сукупний вплив наростання швидкості вітру і зменшення вологості напочвенного покриву призводить до збільшення фронту низової пожежі в 17 разів, відповідно швидкості наростання його периметра в 8 - 10 разів і площі 50- 85 раз.

 

Співвідношення сили тактичних частин кромки пожежі.


За силою фронту низових і верхових лісових пожеж можна судити про силу інших тактичних частин кромки пожежі: флангів і тилу. За силою флангу низової пожежі можна, з відомим наближенням, представляти про силу пожежі на фронті. Наведені в таблиці співвідношення сили тактичних частин кромки пожеж застосовні тільки для випадків їх поширення в однорідних лесопірологіческіх умовах (за складом і вологості лісових горючих матеріалів).

 

Добова динаміка швидкості пожежі.


 

Сила низових пожеж має чітко виражену добову динаміку. Найбільш сухі горючі матеріали для низових пожеж бувають вдень від 11 до 17 годин. Максимальна швидкість вітру - в полуденний час. Увечері, вночі і рано вранці вологість горючих матеріалів напочвенного покриву підвищується, а швидкість вітру зменшується. Тому вранці, ввечері і вночі поширюються слабкі низові пожежі. Найбільш слабкі пожари- вночі. У цей час можлива навіть повна зупинка поширення кромки. Днем, в залежності від поєднання визначальних чинників, сила пожеж може коливатися від слабкої до сильної. Верхові пожежі, що виникають від сильного низового, в основному, можливі тільки в денні години, в суху погоду і, як правило, при значному вітрі. Сила верхових пожеж в залежності від таких факторів, як характер насадження, швидкості вітру і т. Д. Може коливатися від сильної до слабкої. Сила ґрунтових пожеж не залежить від часу доби. Перехід низових і верхових пожеж в грунтові відбувається зазвичай в денні години, швидкостей тактичних частин кромки лісових пожеж. Мінімальні швидкості кромки низових пожеж в сосняках - при вітрі до 1м / сек, в ялинниках до 2м / сек; максимальні - в сосняках і ялинниках при вітрі від 6м / сек і більше. Верхові стійкі пожежі в сосняках виникають при вітрі до 3м / сек, в ялинниках - до 8м / сек, відповідно при швидкості вітру вище зазначених меж виникають швидкі верхові пожежі.

 

                                                                 


     Вміст цього сайту є в
ласністю Copyright © 2018ДП "Куп"янский лiсгосп" Борiвське лiсництво.

                                                          

 Создан 22 июн 2018