смiття у лiсi
 

    Ліс – це слово асоціюється із усім найпрекраснішим, з чимось загадковим і водночас таким легким і  спокусливим. Він манить усіх, у своїх мріях нас відносить у найкрасивіші куточки всесвіту, які врешті решт стають нашою втіхою і схованкою від гамірних днів. 


  Але не розумію наших жителів та гостей району, які наше наземне багатство перетворюють на сміттєзвалище, знищують молоді насадження, та нехтують правилами поведінки в лісах.

 

   Люді трапляються різні. Суспільство ще не звикло адекватно сприймати лісову охорону, мотивуючи тим, що ліси - це загальне національне надбання. А про те, що національне добро треба охороняти, замислюються далеко не всі.


   Зрозуміло, перетворити всіх рибалок, туристів і просто відпочиваючих в слідопитів неможливо, та й це не доводиться. Однак людям, які бувають  на природі, необхідно чітко знати, що можна робити, а чого не можна.


   Одна з найгостріших причин у лісах, прилеглих до населених пунктів, це накопичення побутового сміття.  Брак сміттєзвалищ, погана організація збирання та утилізаціі сміття спонукають людей вивозити його у лісові масиви, лісосмуги. 


   Найбільше антропогенне навантаження несуть ділянки лісу прилеглі до Червонооскільського водосховищіа
   Ось подивіться на це фото.

                


   Не звертаючи уваги, що це найкраще місце для відпочинку борівчан, не гербують викидати тут сміття, топтати і викопувати червонокнижні рослини, і тут же розводити багаття для шашликів.
   І це далеко не поодинокий приклад.
   Працівники лісництва своїми силами намагаються ліквідувати такі стихійні звалища, але із завидною постійністю і якимось «баранячою» впертістю вони виникають знову.

 

   Виявити таких порушників важко.

   На жаль, біля кожного дерева людини не поставиш, тому за всім не встежиш навіть при великому бажанні.
   Не важко здогадатися, що це справа рук не грибника з кошиком або цінителя природи з фотоапаратом. Це сміття привезений автотранспортом (поруч лісова дорога).Тут можна побачити будь-яке сміття, аж до унітазів
   І що дивно: з центру селища сюди 6 км, а до селищного звалища 2км.


  Уздовж лісових доріг і на їх перетині працівники лісництва щорічно встановлюють десятки аншлагів, бігбордів на відповідну тематику.

 

      Але часто вони просто безслідно зникають або, в кращому випадку, бувають покинуті в найближчі кущі.


 
  У місцях масового скупчення відпочиваючих проводиться роз'яснювальна робота, багато хто ставиться до цього з розумінням. Але нерідко розмова лісника з «відпочиваючими» точнісінько нагадує слова сатирика М.І. Жванецького:

-Это кто сделал?

- Где?

- Да вот, вот здесь, посмотрите!

- А что, нельзя?

-Конечно нельзя!

-Это не я.

- А кто?

- Не знаю, кто-то другой.

             Якщо людське недбальство не зупинити, плоди скрупульозної праці по заощадженню для майбутнього покоління дерев, чагарників і квітів ризикують зникнути безслідно.

        Лише в минулому році  силами лісової охорони спільно з РОВД, громадськістю, при проведенні рейду було виявлено i притягнуто до вiдповiдальностi по статті 73 «Засмічення лісів побутовими відходами» - 11 чоловік.

   Мізерні штрафи щодо них не дають позитивного ефекту.


   За засмічення лісів побутовими відходамитягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподаткованих мінімумів громадян, в гривнях від 425 до 850 грн., а на посадових осіб від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в гривнях від 850 до 1700 грн.


   Наприклад, кажучи про штрафи за сміття в розвинених країнах, багато називають їх «драконівськими».
  Так, в Каннах за кинуту на землю банку з-під газованої води або недопалок оштрафують на € 180
  У Каліфорнії за викинутий на узбіччя недопалок доведеться заплатити

 $ 1000.
   У Німеччині недопалок буде коштувати від € 20 до € 55
. Справити нужду на вулиці - від € 40 до € 100 (в Ганновері і Штутгарті - аж до € 5000.


     Традиційна любов населення відпочивати на природі - це прекрасно, але нам би ще виростити в собі любов до лісу, природи та навколишнього середовища в цілому. Не тільки брати від неї, а й віддавати: оберігати те, що дає нам гарний настрій, створює неповторний мікроклімат і бажання повернутися сюди ще раз.

   Ліс не залишить з порожніми руками нікого, хто прийде до нього з чистими намірами.


   Хочу сказати небайдужим людям: не викидайте сміття будь-де, допоможіть прибрати його,  - і ви помітите, як повеселішає ліс, як приємніше стане ходити лісними стежинками, дихати чистим повітрям.

 

                                Лиснiчий ДП «Куп’янського лісгоспу»: О.Г.Лисенко.


                                                              

     Вміст цього сайту є власністю Copyright © 2018ДП "Куп"янский лiсгосп" Борiвське лiсництво.

                                                          

 Обновлен 24 сен 2018. Создан 21 авг 2018